⁓ Dag 18 ⁓
De vergaderzaal was open en diverse andere ruimtes welke geweldig zijn gedecoreerd. De Gemeenteraad is gehuisvest in dit gebouw sinds 1934, het gebouw is van rond 1700. Het herbergt het Stadsarchief en diens Museum.
Zeer bezoekwaardig en ook nog gratis toegang. Een must have been visit! Het bevat verschillende ruimte waar je gewoon even rustig de tijd voor moet nemen om alle indrukken op je te laten inwerken. Neem er de tijd voor en je ziet steeds meer.
Met zijn opvallende torens was het ooit bedoeld als kerk (en katholieke meisjesschool) maar dat is het nooit geweest (maar ik kan hierover geen duidelijkheid krijgen).
Vanaf het balkon heb je een mooi uitzicht over het Ayuntamiento plein, het grootste plein van Valencia. Dit plein ontleent zijn naam aan het stadhuis van Valencia. ?Ayuntamiento? betekend niets anders dan ?stadhuis?!
Het bevat prachtig gedecoreerde zalen. De Sala de Cristal, een oude feest- en balzaal, mag je niet missen. De kroonluchter en de plafonds zijn gewoon buitengewoon. Laat jezelf even gaan en projecteer deze ruimte een paar honderd jaar terug in de tijd.
Het lijkt erop, en waarschijnlijk is dit ook grotendeels waar, dat de inrichting van de vergader ruimte van de gemeenteraad sinds 1934 niet meer is aangepast.
Laat je niet afschrikken door de "bewaking" in vorm van uniformen en naar beneden gerichte geweren, gewoon doorlopen, het is voor iedereen gratis toegankelijk. Als je ergens niet in mag wordt je vanzelf wel tegengehouden. Je kunt niet van een Nederlandse toerist verwachten dat hij weet wat "Entrada Prohibida" betekend, ... of wel?